Zarabiaj pieniądze na tłumaczeniach

  • 0
  • 23 February 2016

Zarabiaj pieniądze na tłumaczeniach

Poziom trudności:

Poziom trudności

Zaangażowanie czasu:

Zaangażowanie czasu

Potencjał zarobkowy:

Potencjał zarobkowy

Cogodzinny

0
PLN.

Wynik PP24:

Stabilna metoda zarobkowa według PP24l.pl.

Mimo że spędzamy w internecie coraz więcej czasu i większość z nas jest ciągle online, biegli tłumacze nadal są poszukiwani.

Programy do automatycznego tłumaczenia wciąż jeszcze są kiepskiej jakości, więc jeśli jesteś świetnym tłumaczem możesz zaoferować swoje usługi.

Angielski jest jednym z najbardziej popularnych języków w internecie. Wielu go zna ale nie każdy czuje się pewnie mówiąc w obcym języku i tu również otwiera się pole możliwości dla osób które tłumaczą z (tutaj wstaw swój język) na angielski i vice versa.

Tłumacze z niemieckiego czy hiszpańskiego również są poszukiwani. W rzeczywistości każdy język którym sprawnie się posługujesz może być dla ciebie źródłem dochodu. Bez względu czy będzie to jeden z języków europejskich, Japoński czy Chiński.

Strony takie jak Tenbux.com, Gigbucks.com czy Zeerk.com wszystkie opierają się na pomyśle podobnym do Fiverr.

Na tych stronach możesz sprzedawać ‘gigi’ w cenie zaczynającej się od 5$ i każda z nich ma dział ‘pisanie tekstów i komunikacja’ gdzie ludzie proponują prace takie jak sprawdzanie tekstu czy tłumaczenie. Można również zamówić tekst na dowolny temat.

Fiverr pozwala na założenie konta w 5 minut i natychmiastowe zarabianie w sieci. Dzięki Fiverr i jemu podobnym stronom możesz zarabiać na tłumaczeniu przez internet.

Jak zacząć?

Najpierw musisz założyć konto na Fiverr.com albo innej stronie gdzie możesz proponować usługi jakie ci odpowiadają.

Sposób rejestracji jest typowy i podobny na każdej ze stron. Po prostu naciskasz „zapisz się” i wpisujesz konieczne informacje. Żadna sztuka.

Kiedy już się zarejestrujesz, możesz zaczynać. Na początku stwórz ‘gig’ w dziale „writing and translation” (na stronie Gigbucks nazywa się to ‘translation services’ a na Tenbucks po prostu ‘Writing’).

W opisie ‘giga’ zaznacz z jakich języków tłumaczysz i ustal cenę. Zwykle jest to 5$ za około 500 słów.

Kiedy twój ‘gig’ zostanie przyjęty przez system, klienci będą mogli się do ciebie zgłaszać. Możesz również skorzystać z funkcji „zaproponuj ‘giga’”.

Co przysporzy ci klientów?

Niestety nie ma łatwej odpowiedzi na to pytanie. Zależy to od wielu rzeczy: od liczby sprzedających, którzy proponują to samo co ty, od tego jak popularny jest język którym się posługujesz, i innych czynników takich jak jakość tekstu czy video który opisuje twoje usługi.

Ile mogę zarobić?

To zależy ilości klientów którzy zamówią twoje usługi oraz ilości czasu i wysiłku który poświęcisz na pracę. Jeśli jesteś biegłym tłumaczem takich języków jak angielski czy niemiecki i potrafisz szybko pisać możesz zarobić całkiem niezłe pieniądze.

Jeśli jednak marzysz by zostać milionerem to Fiverr nie jest odpowiednim miejscem dla ciebie. Z drugiej strony jeśli kochasz pisać i tłumaczyć i tak czy inaczej robisz to w wolnym czasie, to czemu na tym trochę nie zarobić?

Koszt podstawowego ‘giga’ to 5$. Rejestracja na Fiverr jest darmowa ale strona pobiera 20% od każdej zarobionej przez ciebie sumy. Oznacza to że z każdych zarobionych 5$ zatrzymasz 4$.

Fiverr umożliwia pobieranie dodatkowych opłat za większe tłumaczenia albo za dostarczenie tłumaczenia w ciągu jednego dnia. Jeśli jeden ‘gig’ to tłumaczenie 500 słów (5$) możesz zaproponować tłumaczenie 1100 słów, w sumie za 10$, i będziesz miał zadowolonego klienta który otrzymał 100 słów za darmo.

Czasami klientom zależy na czasie i są wstanie zapłacić dodatkowo za natychmiastowe tłumaczenie wtedy możesz zarobić 5 czy 10$ więcej na jednym ‘gigu’.

Żeby otrzymać swoje pieniądze musisz mieć konto w usłudze PayPal. PayPal jest darmowym i bezpiecznym systemem płatności online. Umożliwia przesłanie pieniędzy z Fiverr na twoje konto bankowe.

Jeśli odpowiada ci taki sposób zarabiania, dobrym pomysłem może być nawiązanie kontaktu z klientami przez Skype lub email. W ten sposób możesz mieć lepszy związek z kupującymi i zaoszczędzić 20% prowizji pobieranej przez Fiverr.

Powodzenia!

Kto za tym wszystkim stoi?

Nazywam się Marek, i przetestowałem praktycznie wszystkie metody zarabiania przez Internet.

kalle-jensen

Marek Adamski
Założyciel strony

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/6 (3 votes cast)
Zarabiaj pieniądze na tłumaczeniach, 5.0 out of 6 based on 3 ratings