Zarabiaj pieniądze na Instagramie

  • 0
  • 23 February 2016

Zarabiaj pieniądze na Instagramie

Poziom trudności:

Poziom trudności

Zaangażowanie czasu:

Zaangażowanie czasu

Potencjał zarobkowy:

Potencjał zarobkowy

Cogodzinny

0
PLN.

Wynik PP24:

Świetna i dochodowa metoda zarobkowa według PP24.pl.

Istnieje wiele sposobów żeby zarobić na Instagramie ale podstawą jest żeby skupić się na konkretnej dziedzinie.

Z tego przewodnika dowiesz się jak zarobić w branży modelingu. Już teraz kilka „it-girls” zrobiło dużą karierę na Instagramie działając jako blogerki w dziedzinie mody. Według Harper’s Bazaar, przemysł modowy wydaje podnad miliard dolarów rocznie na sponsorowane posty na Instagramie.

Blogerka modowa Danielle Bernstein ma ponad milion zwolenników na Instagramie. Dwudziestodwuletnia Amerykanka przyciąga na swojego popularnego bloga „We Wore What” sponsorów którzy są w stanie zapłacić 15tys. dolarów za pojedynczy post.Zarabiaj pieniądze na Instagramie

Czytając ten tekst dowiesz się więcej na temat kariery Danielle Bernstein i jednocześnie poznasz kila trików jak mieć swój udział w tym wielkim biznesie mody i sponsoringu.

Roczny dochód modowego blogera

W wywiadzie przeprowadzonym przez Harper’s Bazaar Bernstein została zapytana ile zarobiła w ciągu ostatniego roku na postach w Instagrmie. Mimo że nie ujawniła dokładnej kwoty, powiedziała że jest to liczba sześciocyfrowa. Stwierdziła: ”Powiedzmy że jest to więcej niż kiedykolwiek marzyłam że będę zarabiać w wieku 22 lat”

Co więcej, w tej kwocie nie zawiera się wiele innych wpływów wynikających z prowadzenia bloga. Oprócz sponsorowanych postów, znani blogerzy mający dużą ilość zwolenników otrzymują darmowe kreacje i dodatki od firm które za pośrednictwem bloga zdobywają dodatkowy rozgłos.

Jak osiągnąć sukces w stylu Bernstein?

Danielle Bernstein umieszczała na Instagramie wszelkie możliwe fotki – począwszy od swoich zdjęć w dżinsach, t-shirt’cie, czapce bejsbolowej po zdjęcia brodatego gościa w rozpiętej koszuli siedzącego na kanapie. Robiła to regularnie a jej pozowane zdjęcia robiły furorę. Jaki jest jej przepis na sukces?

Jako że firmy płacą za każdym razem jak ktoś zobaczy posta, najważniejszym parametrem na Instagramie jest ilość wielbicieli.

Jeśli masz od kilku do stu tysięcy wielbicieli możesz zarobić od 500$ do 5000$ na każdym sponsorowanym poście. Zgodnie z tym co pisze Harper’s kiedy osiągniesz poziom 600,000 wielbicieli możesz zarobić od 20,000$ do 100,000$ za post.

„Wszystko można wynegocjować” mówi Danielle w wywiadzie. Nie ma nic złego w układaniu się z firmami. Na przykład, jakaś firma ustala że w poście w którym występuje, nie pojawi się żadna inna marka. Tak więc, nie możesz wstawić zdjęcia na którym model będzie pozował w koszulce Nike i spodenkach z Adidasa. Inna firma może zastrzec sobie że po umieszczeniu swojego posta, jej konkurencja nie pojawi się na stronie przez jakiś określony czas. Są to sposoby których chwytają się firmy promując swoje ubrania i akcesoria, jednocześnie chroniąc się przed konkurencją. Takie umowy pozwalają Bernstein żądać wyższych stawek bo jeśli firmy chcą wyłączności muszą za nią dodatkowo zapłacić.

Negocjując złożone umowy z wieloma klientami dobrze jest mieć wsparcie profesjonalistów. Bernstein współpracuje z z agencją Next Talent.

Agencja pomaga jej znaleźć klientów, ustala ceny i negocjuje umowy. Mając taką pomoc łatwiej może się skupić na rzeczach które robi naprawdę dobrze – prezentowaniu produktów i robieniu zdjęć.

Jak zacząć?

Założyłeś już konto na Instagramie i jesteś gotów przyjmować darmowe próbki i umieszczać sponsorowane posty, ale jak to zrobić w praktyce?

Znajdź niszę

Na rynku jest już mnóstwo blogerów i firmy chcą być reprezentowane tylko w miejscach gdzie znajduje się najwięcej ich ewentualnych klientów. Aby wyróżnić się z tłumu trzeba znaleźć niszę która ma największy potencjał.

Zrób rozeznanie. Jeśli chcesz wejść na rynek który jest już w dużej mierze nasycony, dobrze jest znaleźć jakąś jego część gdzie panuje mniejszy tłok. Na przykład, Instagram jest pełen blogerów którzy zajmują się tematem urody, ale jeśli na przykład skupisz się tylko na tym „jak zadbać o paznokcie” dotrzesz do specyficznej grupy odbiorców. Trudność polega na tym żeby znaleźć temat odpowiednio wąski by stworzyć w jego ramach coś wyjątkowego (co nie zginie w tłumie) a jednocześnie na tyle szeroki żeby objął wystarczająco dużą grupę odbiorców. Rozejrzyj się dobrze zanim podejmiesz decyzję.


Przyciągnij zwolenników

Jak już wspomnieliśmy, duża ilość zwolenników to najważniejszy aspekt całego przedsięwzięcia. Im więcej zwolenników tym większy przypływ gotówki.

Ale jak ich zdobyć? Potraktuj konto na Istagramie jak prawdziwy biznes. Zrób plan według którego będziesz umieszczał wpisy i bezwzględnie się go trzymaj. Musisz pisać regularnie a twoje posty muszą być tak dobre żeby ludzie nie mogli się na nie doczekać.

Bardzo ważne są świetne zdjęcia, szczególnie kiedy chcesz przyciągnąć sponsorów. Jeśli na swoim profilu umieszczasz doskonałe zdjęcia przyciągniesz sponsorów jakością. Sami będą chcieli żebyś został ich reprezentantem. Rób atrakcyjne i ekscytujące zdjęcia a sponsorzy i twoi zwolennicy będą cię uwielbiali. Przeczytaj nasz przewodnik: Zarabiaj pieniądze na zdjęciach


Wynajmij agencję

Kiedy dzięki swojej pracy, osiągniesz już pewien poziom popularności na Instagramie będziesz potrzebował kogoś do pomocy. Kogoś kto będzie szukał klientów, negocjował umowy i zajmował się wszelką papierkową robotą związaną z prowadzeniem firmy. Szczególnie w świecie mody ważne jest by mieć wsparcie profesjonalistów. Znajdź agencję która zajmie się twoimi sprawami i pomoże w rozwoju biznesu.


Zwróć na siebie uwagę prasy

Im większą zwrócisz na siebie uwagę tym więcej zdobędziesz zwolenników a tym samym twój profil stanie się bardziej atrakcyjny dla sponsorów.

Pomyśl jak możesz zainteresować prasę. Jeśli masz pieniądze możesz na przykład zorganizować akcję charytatywną. Nigdy nie trać okazji do spotkań z przedstawicielami pism. Bądź zawsze otwarty na propozycje wywiadów. Nie bój się też samemu zwracać do dziennikarzy. Oni zawsze szukają nowych, ciekawych tematów.

Założenie i utrzymanie firmy z pewnością wymaga pracy i czasu. Na co więc czekasz? Działaj!

Kto za tym wszystkim stoi?

Nazywam się Marek, i przetestowałem praktycznie wszystkie metody zarabiania przez Internet.

kalle-jensen

Marek Adamski
Założyciel strony

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.2/6 (13 votes cast)
Zarabiaj pieniądze na Instagramie, 3.2 out of 6 based on 13 ratings