Zarabiaj pieniądze na Fiverrze

  • 0
  • 23 February 2016

Zarabiaj pieniądze na Fiverrze

Poziom trudności:

Poziom trudności

Zaangażowanie czasu:

Zaangażowanie czasu

Potencjał zarobkowy:

Potencjał zarobkowy

Cogodzinny

0
PLN.

Wynik PP24:

Zabawna metoda zarobkowa na PP24.pl.

Fiverr jest internetowym rynkiem na którym oferowane są różne drobne prace i mikro usługi (gigs) które mogą być wykonane przez zwyczajnych ludzi, pracujących we własnych domach.

Fiverr w ostatnim czasie przeżywa silny rozwój. Obecnie wystawia ponad 1,9 mln ofert pracy i ponad 4000 usług w 120 kategoriach.

Pomysłem na którym opiera się Fiverr jest kojarzenie osób oferujących mikro prace i usługi z osobami które tych prac potrzebują i chętnie za nie zapłacą. Każda podstawowa usługa na Fiverr.com kosztuje 5$ ale zwykle kupujący zamawia również dodatkowe „extra gigs”.

W rzeczywistości, mimo że podstawową ceną za „gig” jest 5$, to ponad połowa „gigów” sprzedawana jest w cenach pomiędzy 10$ a 100$ za sztukę. Jest to spowodowane rosnącą liczbą tak zwanych „Premium gigs” które mogą być sprzedawane nawet po 500$.

Wszystkie usługi na Fiverr nazywane są „gigs” i są wśród nich wszelkiego rodzaju twórcze i szalone prace wykonywane przez osoby z całego świata.

„Gigi” sprzedawane na Fiverr obejmują między innymi projektowanie graficzne, promocję firm, działania w mediach społecznościowych, reklamę, tworzenie zabawnych filmów, tłumaczenia i pisanie tekstów.

Twórczy umysł w zasięgu ręki z pewnością jest zaletą. Wyobraź sobie że ktoś zrobi dla ciebie film z twoim imieniem pisanym muszlami na plaży albo klip jak ktoś skacze ze spadochronem trzymając emblemat z logiem twojej firmy.

Krótki przegląd proponowanych „gigów” pokazuje jak wiele różnych produktów i usług proponują twórcy na Fiverr.

Jednak najlepsze jest to, że każdy może przystąpić do programu i proponować swoje własne „gigi”.

Jak zarobić na Fiverr?

Początek jest prosty. Te cztery kroki pozwolą ci zacząć od razu.

  • Pomyśl co możesz zaoferować.
  • Zapisz się na Fiverr.com.
  • Opisz swoją usługę albo zrób film (albo jedno i drugie).
  • Zacznij zarabiać.

Zastanawiając się jakie usługi możesz świadczyć, przejrzyj propozycje innych sprzedawców. Zobacz co się najlepiej sprzedaje. Jakie produkty odnoszą sukces.

Fiverr pozwala porządkować „gigi” według najbardziej popularnych i tych które najlepiej się sprzedają. Umożliwia to łatwe rozeznanie jakie są obecnie potrzeby i podsuwa pomysły na to czym ty możesz się zająć.

Znajdź odpowiednią grafikę dla twojego „giga”

Przeglądając oferty na Fiverr szybko zauważysz że niektóre mają dużo ładniejsze zdjęcie profilowe niż inne. Na swój profil wybierz taką grafikę która będzie się wyróżniać. Jako przykład przyjmij te strony które radzą sobie najlepiej.
Zawsze możesz użyć picfont.com. Ale czemu nie wyjść poza schemat? Skorzystaj z usług kogoś na Fiverr kto wykona tę pracę dla ciebie.


Interesująco opisz swój „gig”

Prawdopodobnie spędzisz sporo czasu przygotowując opis jednak na pewno się to opłaci. Tyc parę zdań o tobie jest witryną twojego sklepu. Nie możesz sobie pozwolić aby twoi klienci od razu stracili tobą zainteresowanie czytając kiepski opis pozbawiony żywej, jasnej i wyraźnej informacji.

Tak samo jak przy doborze obrazka profilowego możesz czerpać inspirację czytając opisy innych sprzedawców. Oglądając zdjęcia profilowe i opisy „gigów” na Fiverr dostrzeżesz również że wielu sprzedawców nie traktuje poważnie swojego biznesu – nie popełnij tego błędu.

Na koniec przestroga. Przygotowując swój opis i grafikę jak najbardziej możesz wzorować się na osobach które mają świetne wyniki, jednak nigdy nie kopiuj, nie kradnij ich opisów bo zostaniesz „zbanowany” albo jeszcze gorzej.


Używaj właściwych „tagów” - słów kluczowych

Bardzo ważne jest żeby używać właściwych słów kluczowych. Dzięki temu masz pewność że twój „gig” osiągnie dobrą pozycję w wyszukiwaniu a klienci szukając określonych usług łatwo znajdą właśnie twoje pośród wielu podobnych.


Zrób film promocyjny

Na Fiverr możesz umieścić film promujący twojego „giga”. Dzięki niemu możesz reklamować swoją usługę w bardzo ciekawy i wyróżniający sposób. Umieszczając film na swoim profilu sprawiasz że wzrośnie twoja pozycja w rankingach a co za tym idzie – ilość zamówień.

Żeby przygotować chwytliwy film promujący twojego „giga” możesz użyć programu „Video Maker FX”. Okazuje się że potencjalni klienci bardziej przychylni są sprzedawcom którzy mają na swojej stronie krótki film reklamowy.

Ile to kosztuje?

Rejestracja na Fiver.com jest darmowa, jednak portal, od zarobionej przez ciebie sumy pobiera 20% prowizji. Oznacza to że jeśli sprzedasz „giga” za 5$ Fiverr zabierze 1$ a ty dostaniesz 4$ na swoje konto. Pieniędzy z konta możesz użyć kupując inne „gigi” na Fiverr albo przelać je na swoje konto PayPal. Weź pod uwagę że przelewając pieniądze, PayPal też pobiera niewielką opłatę.

Ile mogę zarobić?

Możesz przetestować Fiverr i zacząć od małych „gigów” po 5$. Budując stopniowo swoją renomę zarobki będą wzrastać.

Po trzydziestu dniach, jako nowy sprzedawca, mając na koncie dziesięć sprzedanych „gigów” awansujesz na „sprzedawcę pierwszego poziomu”. Wznosząc się na kolejne stopnie będziesz mógł ustalać wyższe stawki za podstawowy „gig”.

Nie ma określonej granicy dochodu jaki możesz osiągnąć. Zarobek, mniej lub bardziej, zależy od dwóch rzeczy:

1) Popytu na usługi których dostarczasz.

2) Tego, ile wysiłku zamierzasz włożyć w swoją działalność.

Uwaga: używając PayPal możesz przelać swoje pieniądze na konto bankowe kiedykolwiek zechcesz.

Czytaj więcej

Wielu najlepiej prosperujących sprzedawców na Fiverr zarabia duże pieniądze zlecając swoje prace innym osobom. Oczywiście zwykle nie są to zbyt wymagające zajęcia. Czasem jest to zaprojektowanie logo, pisanie tekstów albo tłumaczenie.

Może cię to zaskoczyć, ale poświęcając pracy na Fiverr odpowiednią ilość czasu i wkładając sporo wysiłku można zarobić całkiem niezłe pieniądze. Niektórzy nawet się z tej pracy utrzymują.

Kto wie? Jako że nie ma górnej granicy zarobków, może właśnie to ty zostaniesz kolejnym najlepszym sprzedawcą na Fiverr.

Powodzenia.

Kto za tym wszystkim stoi?

Nazywam się Marek, i przetestowałem praktycznie wszystkie metody zarabiania przez Internet.

kalle-jensen

Marek Adamski
Założyciel strony

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.0/6 (1 vote cast)
Zarabiaj pieniądze na Fiverrze, 6.0 out of 6 based on 1 rating