Zarabiaj pieniądze na Facebooku

  • 0
  • 22 February 2016

Zarabiaj pieniądze na Facebooku

Poziom trudności:

Poziom trudności

Zaangażowanie czasu:

Zaangażowanie czasu

Potencjał zarobkowy:

Potencjał zarobkowy

Cogodzinny

0
PLN.

Wynik PP24:

Świetna i dochodowa metoda zarobkowa według PP24.pl.

Facebook jest obecnie największym serwisem społecznościowym na świecie. Mając ponad miliard użytkowników jest pięć razy bardziej popularny od kolejnego największego serwisu w zestawieniach.

Większość ludzi mających dostęp do internetu ma również konto na Facebook’u, dzięki temu jest on potencjalnie bardzo dochodowym rynkiem dla wszelkiego rodzaju działalności biznesowej.

Ten przewodnik pokaże ci jak zacząć zarabiać na Facebooku.

Jak zarobić na Facebook’u

Najprościej mówiąc chodzi o to, żeby ludzie „polubili” twoją stronę i klikali na reklamy i banery które się na niej znajdują.

Najpierw musisz mieć profil. Możesz używać swojego, prywatnego profilu (jeśli taki masz) albo założyć nowy, oddzielny. Następnie wstawiasz posty na swój nowy profil i łączysz je ze swoim prywatnym aby powiadomić swoich znajomych o istnieniu nowej strony (profilu)
W zależności od celu i metod, dobrym pomysłem może być stworzenie wielu profili. Trzeba mieć jednak na uwadze że Facebook nie pozwala na posiadanie wielu profili które używają tego samego adresu internetowego i telefonu.

Czytaj więcej

Następną czynnością jest stworzenie właściwej strony na Facebook’u.

Wybierz temat strony oraz przekonujący tytuł tak żeby ludzie go zauważyli i zechcieli przyjść na twoją stronę. Polecamy stworzyć stronę tematyczną, która będzie dostarczać wartościowe treści i wcale nie musi być jedyną taką stroną w danej dziedzinie. Tym o co trzeba jednak zadbać jest odpowiednia ilość polubień „lajków”.

Prawdopodobnie będziesz musiał odrobić lekcje i wybadać jaka jest twoja grupa odbiorców i odpowiednio do tego dobrać tytuł.

Może zechcesz mieć stronę która skierowana będzie do wielbicieli kotów, albo do matek z małymi dziećmi.

Dużo łatwiej będzie ci dostarczać wartościowych treści jeśli wybierzesz temat zgodny z twoimi własnymi zainteresowaniami. Będzie to bardziej przyjemność niż praca.

Spójrz na to w ten sposób, jakikolwiek temat wybierzesz istnieje szansa że są jeszcze inne osoby które mają podobne zainteresowania. Otrzymywanie „lajków” od osób podzielających twoje gusta jest świetnym sposobem na dobry początek, bez względu na to czy tematem jest wędkarstwo, rozrywka, kultura, filmy czy podróże.

Kiedy strona jest już gotowa musisz skupić się na treści.

Tak samo jak tytuł, również zdjęcie profilowe i zdjęcie w tle muszą być chwytliwe i mówić coś o twojej stronie. Prawdopodobnie zechcesz napisać tekst wprowadzenia na temat tego co znajdzie się na stronie aby odwiedzający wiedzieli co „lubią”.

A teraz czas zamieścić artykuły.

Sukces na Facebooku opiera się na dużej ilości wartościowych treści.

Innymi słowy musisz wstawiać użyteczne i interesujące linki, zdjęcia, filmy i artykuły nawet codziennie. Po prostu umieszczaj wartościowe rzeczy, bądź cierpliwy i zaczekaj aż ludzie cię znajdą.
Na początku skup się na tym żeby umieszczać ciekawe posty tak żeby ludzie je „lajkowali”, dzielili się nimi na swoich stronach i w ten sposób nawiązywali relację.

Jak zbierać „lajki”

Przede wszystkim zaproś swoich znajomych, oni zaproszą swoich i tak dalej. W ten sposób łatwo zdobędziesz pierwsze „lajki”. Im więcej tym lepiej. Przypuszczalnie zarobisz więcej pokazując reklamę trzem tysiącom osób niż jedynie pięćdziesięciu – to oczywiste.

Czytaj więcej

Dobrym sposobem na promowanie swojej strony jest umieszczanie swoich postów na innych stronach o podobnej tematyce.

Przypuśćmy że właśnie uruchomiłeś stronę na Facebook’u „Wędkarstwo dla każdego”. Teraz możesz znaleźć strony takie jak „Wędkarstwo”, „Szczęśliwy wędkarz”, „Wędkowanie i natura” itp. i zacząć umieszczać na nich posty.

W ten sposób naturalnie umożliwisz innym poznanie swojej strony.

Warto wziąć też pod uwagę możliwość jaką daje umówienie się z innymi właścicielami stron na wzajemną promocję. Ja umieszczam informację o twojej stronie u siebie a ty odwzajemniasz się tym samym. Na takim układzie korzystacie oboje.

Warte uwagi są również inne media jak Twitter, Instagram i Tumblr one także świetnie sobie radzą jako społeczności fanów.

Być może śledzisz już kogoś kto posiada dużą ilość zwolenników, jeśli nie, znajdź taką osobę i dowiedz się co robi żeby mieć takie wyniki.

Wielu właścicieli stron ogłasza konkursy. Zachęcają swoich zwolenników aby „polubiali” i dzielili się informacją o konkursie dzięki czemu wszyscy ich znajomi dowiadują się o tym wydarzeniu i o stronie na której się odbywa.

Najważniejsze żeby zadbać o to, by strona była warta odwiedzenia. Oznacza to wysokiej jakości wpisy i zaangażowanie fanów. Kiedy zaczniesz umieszczać reklamy na swojej stronie musisz utrzymać wysoki standard tak żeby zminimalizować szanse na to że ktoś przestanie „lubić” stronę.

Zdobywanie reklam – zostań afiliacyjnym marketerem

Kiedy już zdobędziesz „lojalnych” fanów swojej strony możesz zacząć myśleć o zarabianiu.

Najłatwiej to zrobić zapisując się jako partner do programów afiliacyjnych takich jak:

itp. W ten sposób masz dostęp do wielu różnych rodzajów reklam. Wpisanie kilku typowych informacji do formularza wybranej sieci afiliacyjnej zajmuje tylko parę minut i już możesz zaczynać.

Czytaj więcej

Zostanie partnerem sieci afiliacyjnej jest bezpłatne. Możesz nawet zapisać się do kilku aby mieć większy wybór pośród oferowanych reklam. To całkiem dobry pomysł który otwiera wiele możliwości.

Ważne żebyś przeczytał zasady i warunki korzystania ze strony affiliacyjnej. Niektóre programy mają bardzo niewielkie wymagania. Musisz się zalogować a następnie od czasu do czasu otrzymasz maila dla sprawdzenia czy twoje konto jest nadal aktywne. Bądź pewny że twoje jest, bo jeśli nie, obniżysz swój dochód.

Kiedy przystąpisz do programu afiliacyjnego otrzymasz własny, niepowtarzalny numer który pozwala na śledzenie i rozpoznanie twoich sprzedaży jak również dostęp do materiałów marketingowych takich jak banery reklamowe czy reklamy w postaci tekstów.

Jako że otrzymujesz prowizję od każdej sprzedaży czy osoby skierowanej na stronę, jedyną kwestią jest znalezienie wartościowej sieci afiliacyjnej – i już – możesz zarabiać.

Jeśli chcesz zacząć od bardziej znanych marek, jedną z nich jest Amazon który ma doskonały program afiliacyjny. Otrzymujesz prowizję za każdą sprzedaż zarejestrowaną z twojej strony nawet jeśli nie reklamowałeś określonego produktu czy usługi.

Nie ma górnej granicy ilości stron które możesz posiadać, możesz mieć więcej niż jedną. W tym przypadku nie musisz umieszczać wszystkich możliwych reklam na wszystkich stronach. Raczej dostosuj rodzaj reklamy do tematu strony, w ten sposób zwiększysz szansę na to, że ktoś będzie zainteresowany daną reklamą i coś kupi bądź zapisze się w formularzu.

Zapamiętaj, jeśli masz więcej niż jedną stronę musisz często umieszczać wpisy na każdej z nich tak żeby osoby które już cię „lubią” były zadowolone.

Zarabiasz za każdym razem gdy ktoś kliknie w twój post/reklamę i kupi coś od jednego z twoich partnerów afiliacyjnych.

Dowiedz się więcej o marketingu afiliacyjnym z naszego przewodnika: „Marketing afiliacyjny”

Jak wstawiać reklamy na swoja stronę?

Najpierw musisz zdecydować jakie reklamy mają pojawiać się na twojej stronie.

Następnie ze strony sieci afiliacyjnej wybierasz te które ci odpowiadają. Zauważ że nie wszystkie reklamy mogą być wyświetlane na Facebooku. Musisz odrzucić te, które są niedozwolone.

Kiedy wybrałeś już reklamę i zdecydowałeś jaką wielkość ma mieć baner po prostu skopiuj tekst z pola o nazwie „kod banera” – ważne żeby skopiować cały kod.

Teraz przechodzisz na swoją stronę na Facebook’u i w polu wyszukiwania wpisujesz ‘iframe’. Pojawi się lista aplikacji z której musisz wybrać jedną która pozwoli ci umieścić kod HTML na twojej stronie na Facebook’u. Teraz wpisujesz kod banera który otrzymałeś od swojego partnera afiliacyjnego.

Kiedy reklama została już poprawnie umieszczona na twojej stronie możesz zacząć namawiać swoich fanów żeby klikali w reklamę i w zależności od rodzaju reklamy otrzymasz prowizję za kliknięcie, sprzedaż, rejestrację lub jakąkolwiek inną czynność na którą się umówiłeś przystępując do programu afiliacyjnego.

Zarabianie przez promocję firm

Mając dobrą stronę na Facebook’u z mnóstwem zwolenników nie musisz ograniczać się tylko do zarabiania poprzez marketing afiliacyjny.

Mnóstwo firm z całego świata interesuje się stronami na Facebook’u które mają dużą ilość polubień i świetne relacje z użytkownikami. Nie jest niczym niezwykłym promowanie określonych produktów danej firmy i otrzymywanie za to wynagrodzenia, czy to w formie gotówki czy produktów, zwykle bardzo kosztownych.

Czytaj więcej

Reklama na Facebook’u może mieć dużą wartość dla firm. Zanim jednak firma zapłaci za to że ktoś umieści o niej wpis na swojej stronie, musi określić jej potencjał. Robi to stosując pewne kryteria.

Ile „lajków” ma strona? – Jest to ważne bo mówi jak duża jest przypuszczalna grupa odbiorców.

Jak wiele osób podejmuje działania na stronie? (na przykład klika w „lubię to”) – Ma to znaczenie bo twój wpis pokaże się również znajomym osób które go polubiły.

Firmy mają świadomość tego że bycie obecnym na określonych stronach na Facebook’u ma nieocenioną wartość, dlatego skłonne są wiele za to zapłacić. Wiedzą że umieszczając wpis na właściwej stronie mogą dotrzeć do dużej grupy potencjalnych klientów i same na tym dużo zarobić.

Nie wystarczy jednak mieć dużo „lajków”, nasi „znajomi” muszą być grupą przypuszczalnych klientów bądź przynajmniej zainteresowanych.

Ten sposób zarabiania pieniędzy jest stosunkowo prosty ale wymaga posiadania otwartej osobowości by nawiązywać relacje z firmami, klientami itp.

Możesz skontaktować się z przedstawicielami firm prowadzącymi podobną działalność jak ty i opowiedzieć im o swoich usługach i tym co możesz im zaoferować.

Możesz zrobić film który będzie ich promował. Możesz umieścić zdjęcie ich produktu albo napisać coś o nim.

Zwykle będą mieli jakieś pomysły na to jak możesz ich promować. Cena będzie zależna od ilości „znajomych”, ilości działań na stronie, dopasowania grupy odbiorców itp.

Umieszczenie wartościowego wpisu na porządnej stronie z około 50.000 aktywnych członków, dla odpowiedniej firmy może być warte 800-1000$.

Ile mogę zarobić?

Jeśli poważnie myślisz o zarabianiu na Facebooku musisz poświęcić temu czas i wysiłek.

Musisz dbać o swoich odbiorców a to wymaga czasu (wiele godzin). Jeśli nawet zbudujesz wiele stron afiliacyjnych a potem nie będziesz ich doglądać, nie uczyni cię to drugim Donaldem Trump’em.

Dopóki będziesz miał przyzwoitą ilość lojalnych „znajomych” zawsze wśród nich znajdą się potencjalni klienci.

Wskazówka:

Na początku lepiej nie nie skupiać się tak bardzo na zarabianiu. Zamiast tego zwrócić uwagę na umieszczanie wartościowych wpisów które polubią twoi „znajomi” a wtedy przyjdą i pieniądze.

Jedynym „kosztem” marketingu na Facebooku jest czas, co oznacza że tylko od ciebie zależy jak wiele chcesz go zainwestować.

Jedynym sposobem na zarobek jest stała, uporczywa praca. Jak w każdej pracy ważne jest, żeby określić ramy czasowe i ściśle ich przestrzegać.

Organizowanie swojego czasu, planowanie z wyprzedzeniem tego co umieszczać i kiedy, coraz większa ilość promocji i stron sprawi że z biegiem czasu praca ta będzie się stawać coraz łatwiejsza.

Powodzenia!

Kto za tym wszystkim stoi?

Nazywam się Marek, i przetestowałem praktycznie wszystkie metody zarabiania przez Internet.

kalle-jensen

Marek Adamski
Założyciel strony

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.9/6 (11 votes cast)
Zarabiaj pieniądze na Facebooku, 4.9 out of 6 based on 11 ratings