Zarabiaj pieniądze na blogowaniu

  • 0
  • 23 February 2016

Zarabiaj pieniądze na blogowaniu

Poziom trudności:

Poziom trudności

Zaangażowanie czasu:

Zaangażowanie czasu

Potencjał zarobkowy:

Potencjał zarobkowy

Cogodzinny

0
PLN.

Wynik PP24:

Wygodny sposób zarabiania pieniędzy na PP24.pl.

Obecnie, posiadanie własnego bloga stało się wyjątkowo popularne. Wiele osób przekonało się o zaletach posiadania popularnego bloga.

Oprócz możliwości zarobku na reklamach i sponsorowanych wpisach, często dodatkowo można otrzymać darmowe próbki kosmetyków, ubrania, dodatki, bądź inne rzeczy! Zwykle, najpopularniejsze blogi to takie, które zajmują określoną niszę na rynku informacji. Budowane są i rozwijane w oparciu o określony temat. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak zarobić na blogu zapraszam do dalszej lektury.

  • Jak stworzyć bloga?
  • O czym pisać?
  • Co zrobić żeby ludzie dowiedzieli się o twoim blogu?

Różnorodność blogów jest ogromna. Można znaleźć blogi osobiste, które są trochę jak internetowe pamiętniki, blogi o gotowaniu czy podróżach a nawet blogi ze zdjęciami uroczych zwierząt. Niestety większość pomysłów na blog już została zrealizowana i szansa na stworzenie czegoś zupełnie nowego i rewolucyjnego jest bliska zeru. Nie znaczy to jednak wcale, że nie możesz zbudować popularnego bloga i na nim zarobić. Pracaprzezinternet24.pl pokaże ci jak to zrobić.

Jak stworzyć bloga?

Założenie bloga jest darmowe a wszelkie ustawienia zwykle bardzo proste. Masz 100% kontrolę nad tym jak będzie wyglądał twój blog. Jedyną rzeczą nad którą musisz się zastanowić jest temat o którym chcesz pisać. Nawet jeśli jesteś nowicjuszem w świecie blogowania na pewno łatwo sobie poradzisz.

Istnieje wiele stron umożliwiających stworzenie bloga, między innymi Blogger albo Compareyourself.pl. Wszystkie przeprowadzą cię krok po kroku przez wszystkie ustawienia. Otrzymasz swój własny URL, szablon bloga i już, możesz zacząć pisać.

Musisz jednak zdawać sobie sprawę że większość blogów nie przynosi dochodu, niektóre trochę zarabiają a naprawdę niewiele pozwala się z nich utrzymać. Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać że prowadzenie bloga jest czymś co można robić w wolnym czasie, w rzeczywistości aby na nim zarobić trzeba to potraktować jako pełnowymiarową pracę. Pamiętaj że wysiłek i dochód często idą w parze.

Przepis na udanego bloga składa się z trzech części: świetna treść, mnóstwo odwiedzających i dobry marketing. Zapewnienie wszystkich trzech nie jest łatwe i zwykle nie przychodzi w ciągu jednego dnia. Co więc musisz zrobić by twój blog osiągnął sukces?

Świetna treść, czyli o czym pisać?

W zasadzie, wszystko zależy od ciebie. Musisz mieć ogólne pojęcie o tym co chcesz pisać i musisz być w stanie umiejętnie się wyrazić.

Krok 1: Znajdź inspirację

Spędź nieco czasu przeglądając inne blogi. Możesz zajrzeć do „Technorati’s Popular Blogs” aby zobaczyć co jest w modzie. Poczytaj blogi które piszą o tematach które cię interesują i pomyśl jak możesz to zrobić lepiej. Zauważ jak te blogi zarabiają i spróbuj zastosować te metody na swoim. Oczywiście zawsze chcesz się czymś wyróżniać ale nie ma nic złego w tym żeby podkraść parę dobrych pomysłów tu i tam. Nawet największe i najpopularniejsze blogi zaczynały w ten sposób!


Krok 2: Wybierz temat

Absolutnie jasne jest że twój blog może być o czymkolwiek zechcesz, jeśli jednak chodzi o zarabianie pieniędzy to na pewnych tematach można zarobić szybciej i więcej niż na innych. Możesz pomyśleć o blogu na temat podróży albo o najnowszych gadżetach. W obu dziedzinach budżety na reklamę są ogromne a ty możesz mieć w nich swój udział.

Oczywiście nie powinieneś zajmować się gadżetami jeśli nic o nich nie wiesz albo cię to w ogóle nie interesuje. Żeby zdobyć zaufanie twój blog musi opierać się na twoich zainteresowaniach i doświadczeniu. Blog bez pasji nigdy nie zdobędzie popularności.

Nie oznacza to jednak że musisz wybrać temat i kurczowo się go trzymać. Niektórzy blogerzy piszą o wszystkim co wyda im się interesujące nie koniecznie mając związek z głównym tematem ich bloga. Wśród najpopularniejszych blogów istnieje jednak tendencja by pozostawać mniej lub bardziej przy głównym wątku.

Możesz też znaleźć swoją małą niszę i pisać na jej temat dogłębnie. Jeśli wybierzesz szerszą dziedzinę to okaże się że również konkurencja będzie większa. Kluczem do sukcesu jest znalezienie tematu wystarczająco obszernego by mieć wielu czytelników a jednocześnie tak konkretnego by wyróżnić się z tłumu. Rozejrzyj się wśród różnych blogów i sprawdź które tematy przyciągają największą uwagę.

Kiedy na twoim blogu zaczną pojawiać się zainteresowane osoby możesz zastosować pewne metody by twoja popularność wzrosła. Na przykład jeśli prowadzisz bloga o muzyce możesz spytać wydawcę czy mógłbyś zrecenzować najnowszą płytę. Dla wydawcy oznacza to darmową reklamę a dla ciebie szansę na zrecenzowanie najnowszego wydania jako pierwszy, co prawdopodobnie przełoży się na zwiększenie ilości twoich czytelników. Jednocześnie otrzymasz płytę za darmo co też nie jest bez znaczenia.

Bądź jednak uważny jeśli chodzi o pisanie na temat swojego życia prywatnego! Blogerzy piszący o swojej pracy bywają upomniani a nawet wyrzuceni z pracy. Dlatego jeśli twój blog jest dostępny dla wszystkich, uważaj co piszesz żeby nie obróciło się to przeciwko tobie.


Krok 3: Poznaj swoich odbiorców i daj się im odnaleźć

Do kogo kierujesz swojego bloga? Do przyjaciół, rodziny, ludzi o podobnych zainteresowaniach czy do ludzi w ogóle? Odpowiedź na to pytanie powinna mieć znaczący wpływ na wizerunek twojego bloga i na sposób w jaki się będziesz reklamował.

Jeśli chcesz na blogu zarabiać, z pewnością musisz kierować go do określonego grona odbiorców – i sprawić żeby cię odnaleźli.

Jak sprawić by ludzie dowiedzieli się o twoim blogu?

Na początku nie jest to łatwe. Musisz zacząć od małych kroków. Powiedz o twoim blogu rodzinie i znajomym. Prawdopodobnie przekażą informację dalej. Umieszczaj swoje wpisy na Facebook’u i Tweeterze. Poproś przyjaciół żeby przesyłali innym osobom twoje posty jeśli im się podobają.

Bardzo ważna jest dobra nazwa. Przemyśl starannie jak chcesz nazwać swojego bloga. Powinna być chwytliwa i łatwa do zapamiętania. Nazwa powinna być też częścią twojego adresu URL. W ten sposób ułatwisz ludziom znalezienie twojego bloga kiedy będą chcieli odwiedzić go po raz kolejny.

Może się zdarzyć że będziesz musiał zapłacić za adres internetowy który cię interesuje ale zwykle nie jest to drogie. Poza tym, jeśli pomoże to twoim gościom wielokrotnie wracać na stronę to wydatek z pewnością się opłaci.

Wybierając nazwę weź pod uwagę:

  • żeby była krótka i chwytliwa
  • żeby unikać znaków takich jak ukośnik co powoduje że trudniej ją zapamiętać

Przekazuj informację o twoim blogu (dziel się nim)

Dobrym sposobem by pokazać się swoim odbiorcom jest przyłączenie się do większej sieci blogów takiej jak Blogger. Na takich portalach z pewnością znajduje się bardzo duży wybór blogów, co może być przeszkodą, ale równocześnie jest to powód dla którego odwiedza je ogromna ilość czytelników.

Inną możliwością jest założenie strony na Facebook’u. Umieszczając tam swoje wpisy dajesz znać ludziom kiedy na blogu dzieje się coś nowego. Nie zawsze wszyscy będą pamiętać żeby wejść na twojego bloga ale możesz być pewny że na Facebooku są zawsze. Jest to więc dobre miejsce żeby zwrócić na siebie uwagę.

W ten sam sposób także Twitter może być bardzo pomocny. Za każdym razem kiedy napiszesz nowy post „Twittnij” krótki chwytliwy tekst z linkiem do swojego bloga. Nie zapomnij dodać dużej ilości hashtag’ów tak żeby dotrzeć do jak największej liczby osób. Jeśli piszesz o kimś znanym możesz poprosić go żeby „reTweetnął” twój wpis co z pewnością przysporzy ci wielu nowych odwiedzających.

Konkurencja wśród blogów jest ogromna, dlatego marzeniem dla ciebie byłaby jakaś wzmianka o tobie w którymś z popularnych czasopism, jakieś słówko o twoim blogu z ust kogoś znanego a nawet odnośnik na jakimś uznanym, głośnym blogu. Taka wzmianka mogłaby znacząco zwiększyć ruch na twoim blogu jednak, niestety taka szansa nie zdarza się co dzień i nie jest czymś na co masz do końca wpływ.

Dobry marketing: Jak zarobić na blogu?

Kiedy twój blog już działa możesz skorzystać z usług Google AdSense albo Chitika. Pomagają one skojarzyć twojego bloga z odpowiednimi reklamami. Kiedy ktoś kliknie na reklamę otrzymasz swój niewielki udział. Często, im blog jest bardziej skierowany na dostarczanie informacji tym większą ilość „kliknięć” generuje (oczywiście jeśli informacje mają związek z reklamą) i tym większy jest zysk dla ciebie.

Jednak zanim zajdziesz tak daleko, jest parę rzeczy na które powinieneś zwrócić uwagę.

1) Jakich reklamodawców może zainteresować twój blog?

To może wydawać się oczywiste ale podstawą jest by wybrać reklamy mające związek z twoją grupą odbiorców. Musisz wiedzieć dla kogo piszesz. Kim są twoi czytelnicy i co ich interesuje?

Czasem trudno to ustalić, szczególnie jeśli temat twojego bloga jest bardzo szeroki. Jeśli jednak poruszasz się w wąskim temacie lub masz osobistego bloga to powinieneś przyjąć, że rzeczy które interesują ciebie i są tematem twoich wpisów, są również tym co interesuje twoich czytelników.

Weź też pod uwagę jak dużo reklam znajduje się na twoim blogu. Ludzie nie maja nic przeciwko kilku banerom tu i tam – czasem to nawet poprawia wizerunek strony ale nikt nie chce marnować czasu na ataki wyskakujących okienek. Nie ma nic złego w reklamie dopóki nie jest jej za wiele.


2) Buduj relacje z czytelnikami

Jeśli zaczniesz umieszczać reklamy na swoim blogu zanim zdobędziesz solidną grupę stałych czytelników zarobisz najwyżej na kieszonkowe. Jeśli celujesz w grubą forsę, to zanim zaczniesz cokolwiek reklamować, dobrym pomysłem będzie najpierw praca nad treścią twojego bloga i przyciągnięcie czytelników. Potem, mając odpowiednią liczbę stałych odbiorców, możesz wstawić kilka starannie wybranych reklam.

Przypuszczalnie dopiero kilka setek tysięcy czytelników pozwoli ci utrzymać się z reklam na blogu. Jednak jeśli będziesz stosował się do powyższych porad i wskazówek zdobędziesz wystarczającą grupę odbiorców żeby mieć dodatkowy dochód.

Używaj bloga żeby reklamować siebie

Innym sposobem zarabiania na blogu jest reklamowanie własnych produktów czy usług. Jeśli na przykład masz bloga o jedzeniu i wydałeś książkę kucharską, reklamowanie książki na blogu jest oczywiste. Podobnie jeśli jesteś ogrodnikiem i masz bloga o projektowaniu ogrodów możesz łatwo i kompetentnie reklamować swoje usługi. Na swoim blogu masz okazję pochwalić się swoimi ukończonymi projektami co zadziała sto razy lepiej niż jakikolwiek komentarz czy opinia.

Jeśli masz skłonności artystyczne, twój blog jest doskonałym miejscem żeby pokazać i zareklamować twoje dzieła. Możesz wstawić link do sklepu na Etsy. Skorzystaj z okazji, że reklama na własnym blogu nic cię nie kosztuje. Nigdy nie wiesz jakie możliwości się przed tobą otworzą.

Stwórz biuletyn

Jeśli masz czytelników i usługę którą chcesz sprzedać, możesz publikować cotygodniowy lub comiesięczny biuletyn. Możesz w nim przedstawić najciekawsze artykuły z bloga po czym umieścić reklamę swojego produktu czy usługi.

Gotowy do startu?

Prowadzenie dobrego bloga jest trochę jak bycie trendseterem, musisz zdobyć zaufanie czytelników. To nie przyjdzie bez trudu. Żeby twój blog stał się popularny będziesz musiał włożyć wiele pracy. Ale nie martw się! Wybierz dobry temat i bądź konsekwentny a na pewno ci się uda.

Kto za tym wszystkim stoi?

Nazywam się Marek, i przetestowałem praktycznie wszystkie metody zarabiania przez Internet.

kalle-jensen

Marek Adamski
Założyciel strony

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/6 (3 votes cast)
Zarabiaj pieniądze na blogowaniu, 5.0 out of 6 based on 3 ratings