Zarabiaj pieniądze dzięki YouNow

 • 0
 • 23 February 2016

Zarabiaj na YouNow

Poziom trudności:

Poziom trudności

Zaangażowanie czasu:

Zaangażowanie czasu

Potencjał zarobkowy:

Potencjał zarobkowy

Cogodzinny

0
PLN.

Wynik PP24:

Techniczna i kreatywna metoda zarabiania pieniędzy na PP24.pl.

Wyobraź sobie gościa, około dwudziestki, siedzącego w swojej sypialni, ubranego w białą szatę który opowiada o tym i owym. Co jakiś czas przerywa, i odpowiada na pytania pojawiające się w oknie czatu z prawej strony montora. To jest właśnie YouNow. Strona na której na żywo pokazujesz to co właśnie robisz.

Są też oczywiście filmy o większej wartości niż przykład powyżej. Czasami zobaczysz artystę filmowanego podczas malowania obrazu, któremu możesz na żywo zadawać pytania na temat stosowanej przez niego techniki. Można znaleźć filmy z różnych dziedzin sztuki takich jak malarstwo, rysunek, czy gra na różnych instrumentach.

Zarabiaj pieniądze dzięki YouNow

Jednak większość ludzi na YouNow pokazuje po prostu część swojego życia dodając do tego jakiś komentarz.

Ale dlaczego właściwie miałbyś chcieć w ten sposób pokazywać komuś swoje życie? Pozwalać całemu światu patrzeć jak prowadzisz samochód, robisz śniadanie albo cokolwiek tak prozaicznego. Być może dlatego że cię to po prostu bawi, a może dlatego że są z tym związane pewne profity.

Jeśli dużo ludzi zechce śledzić twoje regularne sesje wideo to będziesz mógł na YouNow zarobić.

YouNow to nie jest YouTube

Filmy na You Now różnią się od tych na YouTube tym że są to transmisje na żywo. Można je zobaczyć raz i nigdy więcej. Nie ma edytowania ani powtarzania scen. Po prostu włączasz kamerę i leci.

Na YouNow nie znajdziesz reklam – to wielki plus dla widzów ale coś nie do przyjęcia dla osób które przywykły do zarabiania na reklamach w swoich filmach na YouTube. Jak więc można zarobić na YouNow?

Dostajesz napiwki. Cały twój zarobek na YouNow opiera się na napiwkach i nie możesz o nie prosić ani w żaden inny sposób nakłaniać ludzi żeby ci je dawali. Twórcy strony zrezygnowali z modelu biznesu opartego na reklamach żeby móc skupić się na twórcach.

Widzowie oglądając filmy na YouNow dostają wirtualne monety. Wymieniają je na „bary” wirtualną walutę używaną na You Now a potem przesyłają „bary” twórcom filmów jako napiwek. Ostatecznie twórca otrzymuje napiwek w formie prawdziwych pieniędzy pomniejszony o opłatę pobieraną przez YouNow. Opłata wynosi około 30% wartości napiwku.

Ile można zarobić na YouNow?

Są osoby które utrzymują się tylko z YouNow. Jedną z nich jest Tayser Abuhamdeh który wcześniej pracował na giełdzie. Teraz zarabia nawet 1000$ za 45 minut emisji. Inny twórca rzucił pracę nauczyciela na uniwersytecie z roczną pensją 73,000$ kiedy zauważył że jego zarobek na YouNow przekroczył tę kwotę.

Łatwo zgadnąć że takie dochody wymagają bardzo wielu oglądających i dużo czasu spędzonego przed kamerą. Abuhamdeh który zarabia teraz trzy razy więcej niż w swojej poprzedniej pracy ma naYouNow 135tys. wielbicieli i czasami jego sesje trwają po kilka godzin.

W pewnych wypadkach sukces na YouNow otwiera przestrzeń zupełnie nowych możliwości zarobku.

New York Times pisze, że w wielu filmach kręconych w 2016 roku wystąpią aktorzy którzy debiutowali na platformach społecznościowych.

Po sukcesie na YouTube, duet „Benny i Rafi Fine” dostał własny program w telewizji.

Coraz więcej reklam telewizyjnych używa filmów nakręconych przez amatorów.

Bez względu na to co myślisz o Justinie Biberze nie zapominaj że został odkryty na YouTube

Mimo że tymczasem to You tube jest największą wylęgarnią talentów, to całkiem możliwe że już wkrótce YouNow będzie mógł z nim konkurować.

Jak zacząć?

Załóż darmowy profil na YouNow, pobierz aplikację i zacznij nadawać.

Jednak, żeby zarabiać musisz zostać partnerem YouNow a to stawia pewne wymagania:

 • Musisz nadawać co najmniej dwa razy w tygodniu
 • Musisz posiadać około 500 odbiorców

Musisz też przestrzegać następujących zasad przed kamerą:

 • Nie krzywdzisz siebie ani innych
 • Nie występujesz nago
 • żadnej nienawiści ani znęcania
 • Nie przekazujesz informacji kontaktowych
 • Nie prosisz o napiwki
 • Szanujesz prawo autorskie
 • Nie imitujesz innych użytkowników

Czy YouNow Przetrwa?

Jeśli planujesz zostać gwiazdą internetu i zarabiać mnóstwo pieniędzy zacznij już teraz.

Mimo, że tylko w czerwcu widzowie wydali od 1,5 do 2 milionów dolarów na napiwki (z czego YouNow wzięło 30%) znajdują się sceptycy mówiący że taki model biznesowy nie może utrzymać się na dłuższą metę. Niektórzy przewidują że YouNow będzie zmuszone do zarabiania na reklamach w sposób podobny jak robi to YouTube. Jeśli nawet do tego dojdzie to i tak zarobisz, choćby i na reklamach.

Jednak jeśli strona będzie działała na zasadzie obecnego modelu a widzowie z jakiegoś powodu przestaną dawać napiwki to zostanie zamknięta w ciągu kolejnych kilku lat.

Pospiesz się więc z zarabianiem na YouNow i dla bezpieczeństwa zrób to co robi wielu twórców na tej stronie – prowadź jednocześnie swój kanał na YouTube.

Kto za tym wszystkim stoi?

Nazywam się Marek, i przetestowałem praktycznie wszystkie metody zarabiania przez Internet.

kalle-jensen

Marek Adamski
Założyciel strony

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/6 (0 votes cast)