Zarabiaj na testowaniu produktów

 • 0
 • 23 February 2016

Zarabiaj na testowaniu produktów

Poziom trudności:

Poziom trudności

Zaangażowanie czasu:

Zaangażowanie czasu

Potencjał zarobkowy:

Potencjał zarobkowy

Cogodzinny

0
PLN.

Wynik PP24:

Wyobraź sobie pracę w której firmy przysyłają ci woje produkty za darmo i dostajesz pieniądze za ich testowanie. Czy nie jest to praca marzeń? Pewnie że jest! Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się jak może być twoja.

Pusta kieszeń to częsty problem, szczególnie jeśli jesteś studentem. Nie jest łatwo pogodzić naukę i pracę. Na szczęście są sposoby żeby łatwiej związać koniec z końcem. Wiele firm jest skłonnych zapłacić za testowanie swoich produktów. Czytaj dalej i dowiedz się jakie to firmy.

W tym artykule znajdziesz:

 • Wprowadzenie do tego jak zarabiać na testowaniu produktów
 • Informacje co możesz otrzymać w zamian za swoje usługi
 • Adresy stron i nazwy firm proponujących testy swoich towarów
 • Trochę porad i wskazówek

Wprowadzenie

Firmy chętnie zapłacą za testowanie i pisanie opinii o swoich wyrobach. W zamian za opinię dostajesz ich produkty za darmo (możesz je potem sprzedać w sieci) albo płacą ci w gotówce. Czasami chcą żeby recenzować ich towary w mediach społecznościowych i jest to też sposób na zarabianie na Facebooku, Instagramie czy Twitterze.

Na stronie Pracaprzezinternet24.pl znajdziesz wiele poradników jak zarobić dodatkowe pieniądze, a tutaj opiszemy wszystko co warto wiedzieć o testowaniu produktów.

Co możesz otrzymać?

Nie ma gwarancji że dostaniesz zapłatę w gotówce, właściwie jest to najrzadsza forma wynagrodzenia. Pojawia się więc pytanie, „czy warto?” a najprostsza odpowiedź brzmi: „tak!”. Praca jest prosta i zawsze w zamian otrzymasz coś wartościowego. Na przykład:

 • Kupony do sklepów stacjonarnych lub internetowych
 • Gadżety (Apple, Samsung…)
 • Jedzenie i napoje (czasami z limitowanych serii)
 • Kosmetyki i produkty toaletowe
 • Książki i czasopisma
 • Ubrania i buty
 • Gotówka

Warto wspomnieć że nie zawsze otrzymasz produkty tylko dlatego że się zarejestrowałeś. Są tysiące „testerów” i firma nie wyśle produktu każdemu. Ale jeśli nie spróbujesz to na pewno nic nie dostaniesz.

Adresy stron

Żeby zostać testerem musisz się zarejestrować na stronach które pośredniczą między tobą a producentami. Jest ich wiele i ciągle powstają nowe. My opiszemy pięć najbardziej godnych zaufania.

Toluna.com

Prawdopodobnie najlepsze miejsce skąd można otrzymać produkty do testowania. Po prostu tworzysz profil i już możesz testować albo wypełniać ankiety. Tak, uk.Toluna.com jest też dobrym wyborem jeśli chcesz zarabiać na wypełnianiu ankiet.

Jak zacząć?: Rejestrujesz się. Przechodzisz do działu „testy” wybierasz jeden z wielu produktów który chcesz oceniać. Jeśli firma zdecyduje się na twoje usługi wyśle ci go do domu. Jedyne co będziesz musiał wtedy zrobić to wypróbować produkt i wypełnić ankietę na jego temat. W zamian możesz zatrzymać produkt.

Przykładowe produkty: Asortyment stale się zmienia ale zwykle są to żele pod prysznic, pasty do zębów i kosmetyki.

Szanse zostania testerem: Najczęściej potrzebnych jest 200-500 osób które zostają wybrane losowo.


UserTesting.com

Świetne miejsce gdzie możesz zarobić na ocenianiu stron internetowych. Nie badasz fizycznych produktów tylko testujesz strony. Wiele z nich jest naprawdę ciekawych a testowanie ich możesz potraktować jako rozrywkę.

Jak zacząć?: Po rejestracji i założeniu profilu zostaniesz poproszony o zrobienie przykładowego testu. Jeśli wypadnie dobrze to od czasu do czasu otrzymasz dostęp do strony którą będziesz musiał ocenić.

Za każdą przetestowaną stronę otrzymasz 10$ które zostanie wpłacone na twoje konto PayPal. (Zrobienie recenzji zajmuje około 10 minut)

Przykładowe produkty: Strony internetowe, których oczywiście nie będziesz mógł zatrzymać:)

Szanse zostania testerem:: Żeby się zakwalifikować musisz zrobić przykładowy test, jednak tylko 1% osób zostaje odrzuconych.


Pinecone Research

Zaufana i jedna z najbardziej opłacalnych stron. Niestety zaproszenia do testów są dość rzadkie.

Jak zacząć?

Po prostu załóż profil. Zaraz potem możesz wypełniać ankiety i testować produkty.

Przykładowe produkty: Kosmetyki, jedzenie, napoje itp.

Szanse zostania testerem: Ilość produktów przeznaczonych do testowania jest nieco mniejsza niż na innych stronach ale z drugiej strony, jest też mniej testerów z którymi trzeba konkurować.


Ipsos

Jedna z wiodących firm w dziedzinie badania rynku. Bardzo chętnie zapłaci za twoje opinie.

Jak zacząć?: Wypełniasz ankiety dotyczące różnych produktów albo swoich zwyczajów związanych z zakupami. Czasami otrzymasz fizyczne produkty żeby opisać je w ankietach.

Przykładowe produkty: ?

Szanse zostania testerem: Rzadko otrzymasz produkty do testowania ale stawki za wypełnianie samych ankiet są warte poświęconego czasu.


Producttesting.uk.com

Strona ta oferuje szeroki wybór produktów, od gadżetów przez kosmetyki po weekendowe wycieczki.

Jak zacząć?: ?

Przykładowe produkty: iPhone-y, iPad-y, telewizory, kosmetyki, wycieczki itp

Szanse zostania testerem: Podobnie jak na innych stronach liczba potrzebnych osób do testowania jest ograniczona i wybierane są losowo.

Dobrze wiedzieć

Bądź świadom swoich szans

Byłoby świetnie gdyby każdy produkt który wybraliśmy do testowania lądował u nas w domu ale niestety, firmy mają ograniczone budżety. Jako że chętnych do wzięcia udziału w testach jest bardzo wielu to nie za każdym razem zostaniesz wybrany.

Starannie wybieraj produkty do testowania

Łatwo dać się ponieść i ubiegać o wszelkie możliwe produkty, ale zastanów się chwilę czy akurat ta rzecz cię naprawdę interesuje. Jeśli tak nie jest, nie trać czasu i znajdź bardziej odpowiednią.

Zawsze rób testy do których się zobowiązałeś.

W rzeczywistości nikt cię nie sprawdzi czy zrobiłeś test produktu, który otrzymałeś ale jeśli chcesz otrzymywać więcej rzeczy do testowania zawsze odsyłaj swoje opinie. Jako, że jest wielu chętnych do bycia testerem nie możesz sobie pozwolić na nierzetelność.

Nie zapominaj o stronie na której się zarejestrowałeś

Jeśli utworzysz profil, a potem już nigdy nie pojawisz się na stronie, najprawdopodobniej nie dostaniesz żadnej propozycji. Zamiast tego odwiedzaj stronę regularnie i sprawdzaj nowości. Jeśli twój profil pełen będzie zrealizowanych zadań pokarzesz, że jesteś wiarygodny. Dzięki temu będziesz miał większą szansę zostania wybranym do kolejnych testów.

Stwórz sobie oddzielny adres e-mail

Jeśli chcesz uniknąć sytuacji, że propozycje testów ze stron będą wpadać do kosza ze spamem, utwórz nowe konto e-mail wyłącznie do kontaktu z tymi stronami. Takie konto jest też użyteczne jeśli chcesz wypróbować nowe strony, ale nie wiesz czy są wiarygodne.

Praca testera jako źródło dochodu może wydawać się zbyt piękna żeby mogła być prawdziwa, jednak podane tu strony działają naprawdę i jeśli okażesz się godny zaufania, firmy chętnie będą wysyłać ci produkty i płacić za twoje opinie.

Kto za tym wszystkim stoi?

Nazywam się Marek, i przetestowałem praktycznie wszystkie metody zarabiania przez Internet.

kalle-jensen

Marek Adamski
Założyciel strony

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.9/6 (37 votes cast)
Zarabiaj na testowaniu produktów, 3.9 out of 6 based on 37 ratings